به کجا چنین شتابان سردار؟؟!!

در پی اظهارات ماه گذشته سردار رشید (جانشین ستاد کل نیروهای مسلح) مبنی بر تقسیم استان هرمزگان و واگذاری بخش هایی از آن به استان کرمان و فارس وهمچنین "بسیارضعیف" خواندن استان های هرمزگان و بوشهر ، موجی از نارضایی استان هرمزگان را فرا گرفت.

علاوه بر موضوع تقسیم هرمزگان و حاتم بخشی سردار رشید ، این جمله ایشان قلب هر هرمزگانی را بیشتر به درد آورد که :"من در جلسه‌ای گفتم 24 استان کشور از دسترسی به دریا محرومند و ما عمده دریای جنوب را به دو استان بسیار ضعیف سپرده‌ایم." متن کامل سخنان ایشان را می توانید اینجا بخوانید.

اما در پی تمام این مباحث توجه به 2 نکته مهم است:

1- عملکرد مسئولین استان در برخورد با این موضوع واقعا ضعیف بود . مردم استان از استاندار محترم ، نمایندگان محترم مجلس و سایرمسئولین دلسوز انتظار بیشتری دارند. لااقل تماشاگر نباشندو از حق این مردم دفاع کنند.

2- قابل توجه سردار رشید اینکه مردم هرمزگان در طول تاریخ نشان داده اند مدافعان خوبی برای خلیج فارس هستند و هرگاه از جانب حکومت حمایت شده اند تو دهنی به مستکبرین عالم زده اند . شاهد مثال ما هم شهدای گمنام و سرفراز 8 سال دفاع مقدس هستند و گمنام تر از ایشان شهدای جهاد با پرتغالیها و انگلیسی های اشغال گر.

پس بهتر آن است که به جای استضعاف و تکه پاره کردن این استان ، همه کمک کنند تا هرمزگان جایگاه واقعی خود را به دست آورد و قدرتمندتر از همیشه بر تارک خلیج همیشه فارس بدرخشد انشاءالله.

/ 8 نظر / 29 بازدید
دوست گمنام شما

با سلام و تعجب از این مطلب وبلاگ شما حقیر نسبت به این وبلاگ دید و نطر مثبتی داشتم اما می بینم این وبلاگ هم تحت تاثیر هوچی گری چند وبلاگ نویس دگراندیش و چند نشریه زرد محلی قرار گرفتید بیشتر فکر کنید مصلحت نظام و تمامیت ارضی مملکت در نظر بگیرید تشکر

سبو

سلام!من به عنوان یک هرمزگانی از بچه های عمار هرمزگان متشکرم،وبا نظر شان در این رابطه موافقم.هر مسئولی ممکن است در اظهار نظر خطا کند وصد البته در صدد جبران آن برآید.این که ما در رابطه با اظهار نظر افراد راجع به مردم و خاک استانمان نظر دهیم کاملا طبیعی ست.اصل هم همین است.شجاعت در بیان.با توجه به ظواهر امر من هم بابت ضعف مسئولین استان را در موضعگیری صریح و دفاع از این مردم متاسفم.موفق باشید.

سبو

سلام به دوست گمنام!بزرگوار با توجه به سابقه این وبلاگ وتوجه گردانندگان ان در انتخاب و درج خبر ومطلب بی انصافی است به همین سادگی انها را متهم کنید به اثرپذیری از عده ای معلوم الحال!!اگر شما مطالب بیشتری از پشت پرده این اظهار نظر سردار رشید میدانید خوشحال میشویم مطرح کنید همه مطلع شویم.من مطئنم اگرمستند باشد و محکمه پسند دوستان در وبلاگشان منتشر خواهند کرد.

ستاره

سلام به همگی! مطلب رو خوندم ،چند تا سوال داشتم: 1.اگه به فرض استان ما ضعیفه دلیلش چیه این مشکل از کجا آب می خوره؟ تقصیر مردمه؟مسئولین استان؟ نماینده ها؟مسئولین کشوری؟ هیچکدام؟ 2.کدوم کار کم هزینه تره:الف.استان رو تقسیم کنن بین استانای قوی!!! ب.همین استان رو با ظرفیتای بالاش تقویت کنن درامد که داره ،قطب اقتصادی که میگن ماییم دیگه.مردم قانع و سخت کوش هم که داریم. 3.میدونید این تقسیم کردن چه تبعات اختلاف انگیزی پشت سرش هست؟ دعواهای قومیتی که به نظر من الان اصلا به صلاح مملکتمون نیست . همه سوالامو نگفتم.فعلا بسه همینا رو جواب بدن ممنون میشم.

ستاره

راستی چند تا سوال دیگه: 4.آیا خوزستان از ما قوی تره؟با این منطق بد نیست اصفهان و کردستان و ایلام و کهگیلویه هم به دریا دسترسی پیداکنن؟ 5.سردار ما از این حرف خیلی دلمون شکست.شما شهدای سهند و سبلان رو میشناسین؟شهید داراها و رئیسی ها رو میشناسین؟ 6.سردار احترام شما سر جاش، امابه جنوبی ترین شهرهای استان قدرتمند کرمان سر زدین؟قلعه گنج ،کهنوج،منوجان... کمبود امکانات اونجا بیداد می کنه! 7.مگه فقط مردم بومی هرمزگان وظیفه تقویت منطقه دریایی رو که مرز استانشونه به عهده دارن؟چرا در همین استان از تخصص همه هموطنا مون استفاده نکنیم برای رفع ضعف استانهای مذکور وتقویت اونا؟ 8.با همه این تفاصیل اگه فرمانده کل قوا تایید کنن ما بی چون و چرا میپذیریم. خیلی نوشتما!وبلاگ خوبی دارین خوشم هند.

مسافر

سردار عذرخواهی یادت رفت من یکی به عنوان هرمزگانی سرپل صراط یقه تون رو میگیرم . عذرخواهی کنید . مسئولا ما ضعیفیم ؟؟؟ سفید رو باشین ...[عصبانی][عصبانی]

حسین ف

عجبببببببببببببببببببببببببببببب عمار هم علیه سردار!!!!!!!!!!!!!!!

سبو

سلام!من از دوستانی که با تعجب می گن "شما هم!!!" یا "عمار علیه سردار؟؟؟"ووو می پرسم شما چرا ضمن حفظ شان ومقام افراد با دیدنیمه انتقادی به قضیه نگاه نمی کنید؟انتقاد سازنده و بیان آن با شجاعت،اعتراض منصفانه از مواردی ست که حضرت آقا روی آن نظر مثبت دارن و در صحبتها به آن اشاره فرمودن.من از این دوستان تعجب می کنم.اگه کسی پاسخی، توضیحی ویا دلیلی در رد موضع گیری عمار هرمز گان ی ها داره ارائه کنه خیلی خوشحال می شم.منتظرم.