فلسطین یعنی " از نهر تا بحر "

امام خامنه ای ( مد ظله) در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین :

فلسطین، فلسطینِ «از نهر تا بحر» است، نه حتّى یک وجب کمتر.

(منظور از نهر تا بحر ، رود اردن تا دریای مدیترانه است._ عمار هرمزگان)

  *مدعاى ما آزادى فلسطین است، نه آزادىِ بخشى از فلسطین. هر طرحى که بخواهد فلسطین را تقسیم کند، یکسره مردود است. طرح دو دولت که لباس حق‌به‌جانبِ «پذیرش دولت فلسطین به عضویت سازمان ملل» را بر آن پوشانده‌اند، چیزى جز تن دادن به خواسته‌ى صهیونیستها، یعنى «پذیرش دولت صهیونیستى در سرزمین فلسطین» نیست.

 *ملت فلسطین همان طور که در غزه عمل کردند، هر بخش از خاک فلسطین را که بتوانند آزاد کنند، به وسیله‌ى دولت برگزیده‌ى خود، اداره‌ى امور آن را بر عهده خواهند گرفت، ولى هرگز هدف نهائى را از یاد نخواهند برد.

* براى دستیابى به این هدف والا، کار لازم است، نه حرف؛ جدى بودن لازم است، نه کارهاى نمایشى؛ صبر و تدبیر لازم است، نه رفتارهاى بیصبرانه و دچار تلوّن. باید به افقهاى دور نگریست و قدم به قدم با عزم و توکل و امید به پیش رفت. دولتها و ملتهاى مسلمان، گروه‌هاى مقاومت در فلسطین و لبنان و دیگر کشورها، هر یک میتوانند نقش و سهم خود از این مجاهدت همگانى را بشناسند و باذن الله جدول مقاومت را پر کنند. 

 *طرح جمهورى اسلامى براى حل قضیه‌ى فلسطین و التیام این زخم کهنه، طرحى روشن، منطقى و منطبق بر معارف سیاسىِ پذیرفته شده‌ى افکار عمومىِ جهانى است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است. ما نه جنگ کلاسیکِ ارتشهاى کشورهاى اسلامى را پیشنهاد میکنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمانهاى بین‌المللى را؛ ما همه‌پرسى از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم.

احمدی نژاد: اسرائیل غده سرطانی است و یک سلولش هم نباید باقی بماند/ راه حل مسئله فلسطین همان پیشنهاد رهبر انقلاب است .

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان طی سخنانی در مراسم اختتامیه پنجمین همایش بین‌‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین :که رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی است و حتی اگر یک سلول صهیونیستی در فلسطین باقی بماند موجب خطر برای منطقه خواهد بود.

این بخش از سخنان رئیس جمهور با استقبال حاضران مواجه شد به طوری که تمام سالن یکصدا از مواضع رئیس جمهور حمایت کردند و وی را مورد تشویق خود قرار دادند.
رئیس جمهور کشورمان در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب راه حل مشکل فلسطین را اعلام کرده‌اند، گفت: اگر کسی می‌خواهد مشکل فلسطین را حل کند، راه حل ساده است، هرکس باید به خانه خودش برگردد.

خالد مشعل : به ملت ایران به خاطر داشتن چنین رهبر و رئیس‌جمهوری تبریک میگویم.

خالد مشعل دبیرکل حماس در سخنانی کوتاهی در مراسم اختتامیه پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطی گفت:‌ روز گذشته به سخنان ارزشمند رهبر انقلاب گوش فرا دادیم و به دیدگاه روشن ایشان توجه کردیم و باید به ملت ایران به خاطر داشتن چنین رهبری و چنین رئیس‌جمهوری تبریک بگویم.

/ 3 نظر / 61 بازدید
مسافر

حالا چه حالی داره نتانیاهو . البته اگه اسم نحس[خنده]شو درست نوشته باشم

بنده نیستم آزاده ام

لبیک یا خامنه ای

آرسین

سلام دوست گرامی با "ترکش خاطرات" به روز میباشم. امیدوارم ورودتان استارتی باشد جهت تحقق یک ارتباط دوستانه و همچنین تشدید اشتیاق حقیر جهت ارائه ی مطالبی مطلوب تر ... وبلاگتون هم در عین زیبایی پرمحتواست سعی میکنم همه ی پست ها رو مرور کنم. پیروز باشید و بهروز بدرود